Srpen 2014

Ztracené vzpomínky

25. srpna 2014 v 13:54 | Vanilák
Po velice dlouhé době se opět vracím na blog. Moc se omlouvám za dlouhou pauzu, ale v práci toho mám opravdu hodně, a snažím se si alespoň trochu užít léto. Každopádně, teď jsem tady, a chtěl bych se opět vyjádřit k tématu týdne, které je 'Ztracené vzpomínky'.
Když jsou vzpomínky nehmotné, mohou se opravdu ztratit? Vanilák si myslí, že ne! Mozek je velice složité zařízení, které je ''nastavené tak'', aby se vzpomínky filtrovaly, ale ne úplně ztrácely. Představme si mozek jako velikou krabici rozdělenou na několik malinkých příhrádek. Vzpomínky, které mozek zrovna nepotřebuje, uloží do příhrádky ''odložených myšlenek&vzpomínek''. Asi se každému z nás stane, že nám nějaké místo, písnička, člověk nebo věc připomene něco, co se nám kdysi v životě stalo. Nedávno jsem doma na půdě našel papírek na kterém byla nakreslená holčička a strom. V tu chvíli jsem si přesně vybavil, jak jsem seděl ve školce u stolečku, kreslil tento obrázek mamce, a paní učitelka mi řekla ''To bude mít maminka radost.'' Vzpomínka stará přes deset let, a i tak se vrátila do oběhu.
Závěr celé této ''úvahy'' je takový, že ztracené vzpomínky neexistují, jsou jen malé papírky na půdě, které stačí oprášit.

xoxo Vanilák