Prosinec 2014

Lidé and so on...

4. prosince 2014 v 18:02 | Vanilák
Heyaaaa!
Moc se omlouvám za dlouhodobou neaktivitu, ale rozbil se mi počítač, a když jsem se snažil napsat něco přes můj iPad, bylo to hodně špatné. Každopádně, teď jsem tady a mohu konečně zase psát.
Opět se vyjádřík tématu týdne, kterým je "Maličkosti, které dělají lidi štastnými."
Budu mluvit o lidech. Lidé jsou velmi komplikované téma, ale myslím, že to co dělají, úplně zastiňuje maličkosti, které by nás mohly, ale ve většině případů nedělají šťastnými. (neustále se mi od mojeho Macu odpojuje klávesnice, nesnáším bezdrátové věci.)
Žijeme ve světě, který se tváří, jaké má dokonalé morální hodnoty, lidé jsou na první pohled šťastní, veselí, obětaví, ochotní, dokonalí. Podívejme se ale hlouběji. Naše společnost stojí tak maximálně na nějakých ruinách morálních hodnot. Dejme si jako příklad pozdrav. Tenhel systém maličkostí by měl fungovat tak, že někoho potkáme na ulici, usmějeme se, a řekneme dobrý den. Blbost, která by určitě potěšila. ALE. Jsme vychování tak, že cizí lidi se nezdraví, jsou cizí. Takže se na ně nebudume ani smát, jsou přece cizí. Takže už tady se zužuje okruh lidí, kteří vám mohou nabídnout maličkost, která vám udělá radost. Tohle byl jen příklad, ale funguje to tak. Lidé se tváří, že májí hodnoty, ale nikdo žádné nemáme. Takže v devadesáti procentech si radost děláte sami, tím, že si odpočinete, přečtete knížku, koupíte si nové oblečení (v mém případě boty a brýle). Ale pokud někdo očekává, že mu udělá radost druhý člověk, má asi smůlu. (mluvím z vlastní zkušenosti, prosím, nezabíjejte mě za to, že to máte jinak). Za poslední týden mi uděli radost jen mé 3 kočky a pes. Aspoň, že mám ty zvířata.
xoxo Vanilák