Únor 2016

Vanilka stokrát jinak

10. února 2016 v 18:12 | Vanilák
Heyaaaa.
I přesto, že právě teď porušuji svůj zvyk psát pouze témata týden, musím tento článek napsat. Dostal jsem chuť vm svěřit něco osobního. Dlouho jsem uvažival, co by to mohlo být. A když už jsem našel vhodné téma, musel jsem se taky donutit ho ze sebe dostat. A teď už jsem za počítačem a píšu, takže jsem uspěl.

Článek bude jedna o mé osobnosti. Mojem komplikovanén, nemocném a zdevastovaném já.Domov? Spíš instagram.

8. února 2016 v 22:43 | Vanilák
HEYAAA!
Opět přišel ten slavný den, kdy mě zaujalo téma týdne a já se rozhodl napsat článek! I když je to zase po milionech let, myslím, že i to, že si na tenhle blog občas vzpomenu je u mě úspěchem.
Každopádně teď už ke článku. Jak je z nadpisu jasné, nebudu mluvit o fyzickém domově, místě pohody a bezpěčí. Budu mluvit o přesném opaku. O mém novém domově. O novodobém domově skoro každého člena společnosti. O sociálních sítích.
At si říká kdo chce co chce, na sociálních sitích trávím já a moji vrtsevníci většinu volného času. Proč taky ne, je přece skvělé sdílet svůj dokonalý, bezchybný a vyretušovaný život s dalšími dokonalými, perfektními a bezchybnými lidmi. A jak jinak nazvat místo, kde trávíme většinu našeho času. Místo, kde se většinou i přesto, že je to dost velký paradox, cítíme bezpečněji než doma. Místo, kde máme své přátel.
Stejně jako s pořízením si domova, i s pořízením si účtu na sociální sítí přichází veliká zodpovědnost. Uvidí vás přece všichni! Takže stejně jako dekorace a vybavení bytu, musí být i váš feed perfektní! Někdy mi příjde, že profili některých lidí na instagramu vypadají lépe, než můj celý život.
Další věcí, kterou nám poskytne jak náš domov, tak i profil na sociálních sítích je sdílení. Každý chce přece všem povědět, co se mu stalo, jaká zábavná historka se mu přihodila a k tomu dopsat hashtag #iwokepulikethis #blessed.
Sociální sítě jsou novým domovem. Je to místo, kde se lidé shromažďují, a i přes to, že si to neuvědomují, stěhují se ze světa jak morálních, duchovích a materiálních hodnot, které tvoří jejich život na místo, kde je všechno nic. Vše co mají je byt nacpaný followery. A to bych v reálném životě nazval spíš stalk.
Tímto článkem nikoho neurážím, protože sám jsem jeden z těchto lidí s plným bytem odběratelů. Taky se snažím, aby mě za jeho vybavení a obsah uznávali. A docela se za sebe stydím.